HTML

Kalandok a Linux világában

Egy szkeptikus átlag úser kalandjai, egy új Linux telepítésével

Friss topikok

Linkblog

Egyelőre remekül megy minden

2010.07.12. 08:23 arbuckle

A hétvégén semmi negatívum nem történt. Minden régi projectemet sikerült elindítanom. Ami nagyon meglepett és egyben tetszett is, hogy a 3D-s projectem is simán elindult. Igaz azt Windows-ra írtam és egy 3D projectnek azért vannak op rendszer függő dolgai is, de ezt is elsőre sikerült Linux alatt is elindítanom. Még szerencse hogy anno opengl melett döntöttem, mert aszem ha D3D re írtam volna, nem sok esélyem lett volna portolni azt Linuxra. Lemondtam az egybe csomagolt php mysql apache combomról, és inkább átáltam a normálisan egyesével telepített komponsekre, mert igaz hogy ezeket kicsit nehezebb kézzel konfigolni, de megéri a befektetést, mert igen sok más szolgáltatást tudok így használni. Szerencsére az Ubuntu fórumon igen precíz leírást találtam a telepítésről, ami alapján simán ment minden elsőre. Úgy általánosságban megjegyezném, hogy az Ubuntu fórumokon nagyon jó leírások szokak lenni mindenhet, érdemes őket böngészni.

Amivel sokat szívtam az a Bugzilla és Xplanner telepítése. A bugzilla végül sikerült, de az Xplanerrt nem tudtam megoldani. Ezek persze nem a Linux, hanem az adott app hibája, ezért csak mint érdekesség említem meg.

Szóval most van fönn apachom amivel semmi gond nincs is, az a rendszer szerves része, amivel viszont akadt egy kis gondom az a Tomcat servlet konténer. Igazából nem is gond csak kicsit zavaró. A tervem az volt, hogy már van fönn egy Tomcat példány amit a NetBeans rakott föl, és azzal nem is kell semmit foglalkozni, mert azt az NB kezeli. Úgy gondoltam ezt használom fejlesztésre, de kellene egy másik Tomcat is amin az éles alkalmazások futnak. Ebből az álláspontból kiindulva fel is toltam a csomagkezelővel egy másik Tomcatot. Nem is volt semmi gond indult simán. A probléma ott volt, hogy deplyolni akartam alá egy webappot. Itt ért a meglepetés, hogy a Konténer állományai több helyre szét vannak szórva a rendszerben, nincsenek egyetlen jól definiált helyen. Más könnyvtárban vannak a beállítások máshol a futtatható részek, megint máshol a telepített webappok. Ugyebár ezeket a WEBBAPPS mappába kéne tenni, de ilyenből többet is találtam a rendszerben, szóval eltelt egy kis idő mire kisilabizáltam melyik a ténylegesen használt webapp könyvtár. Nem nagy gond tulajdonképpen de azért zavaró. Lényeg, hogy miután detektáltam hová kell rakni a dolgokat mindeden ment simán.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://mylinux.blog.hu/api/trackback/id/tr312145722

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása